Kubínski skauti zachránili Kaktusa a prežili skvelú víkendovku

Druhý decembrový víkend patril zimnej chate 1. oddielu skautov brata Pamajorána z Dolného Kubína. Tri dni zážitkov prežili členovia oddielu v snehom zaviatej dedine na severe Slovenska, vo Vitanovej. Vĺčatá i skauti, pre ktorých bola chata aj záverečnou časťou etapovej hry, si akciu vskutku vychutnali.

Piatkový večer získavali indície, na vyriešenie záhady strateného Kaktusa (oddielového plyšáka). Okrem toho si pochutnali na skvelom pudingu a stíšili sa, po celom týždni, pri duchovnej aktivite.

Sobotný deň začal rozcvičkou v treskúcej zime pod bledoružovým nebom. Po raňajkách sa účastníci vybrali spoznávať dedinu, kde získali ďalšie informácie potrebné k získaniu Kaktusa. Keďže snehu bolo vo Vitanovej naozaj požehnane, účastníci aj organizátori tejto nádielke neodolali a šli sa spúšťať dolu svahom nad chatu. Poznačení snehom i mrazom sa presunuli do chaty, kde ich čakal teplý krb a obed. Poobedný kvíz o skautských zručnostiach preveril vedomosti účastníkov a tvorba divadielok na skautské témy zas rozvila ich kreatívnu stránku. Obe činnosti dopriali fyzický oddych všetkým zúčastneným. Vo večerných hodinách sa členom prvého oddielu podarilo získať vytúženého Kaktusa a nasledovala oslava, no nie hocijaká. Každá družina dostala suroviny z ktorých pripravila a naservírovala jedlo na spoločnú večeru. Ako môžete vidieť na fotkách, chlapcom sa podarilo urobiť naozaj veľmi pekné, kreatívne a chutné výtvory. Ostatný čas, pokiaľ všetkým únava nezavrela oči, bol využitý na hranie spoločenských hier.

Kým sobotný večer vyvrcholila etapová hra, zlatý klinec oddielovej víkendovky prišiel v nedeľu ráno. Išlo o „ošatkovanie“ nových členov, ktorí pravidelne od septembra chodia na družinovky a chcú v tejto činnosti pokračovať aj naďalej. Nasledovala svätá omša, spoločná fotka a po nej sa všetci, ako to po skautskej akcii býva, šťastní, unavení a o skúsenosti bohatší pobrali domov.


Fotky z udalosti si môžete pozrieť tu: