Priatelia Gentiany !

V roku 2021 sme zažili všeličo, boli to chvíle ľahké, no naopak aj ťažké. No nevzdali sme sa. Naučili sme sa fungovať online a aj v tejto forme sme našich členov vzdelávali vo všetkých oblastiach rozvoja. Pomáhali mestu so zvládnutím pandémie. Po ročnej prestávke sme uskutočnili Letný skautský tábor a tiež iné aktivity pre našich členov. Na vianoce sme tradične rozniesli Betlehemské svetlo po celej Dolnej Orave. Na všetky dobré veci z predošlých rokov by sme chceli nadviazať aj v roku 2022 a ak sa podarí, tak niečo nové k nim aj pridať.

Máme v pláne pravidelne aktualizovať našu webstránku a sociálne siete, zintenzívniť komunikáciu s rodičmi a verejnosťou, uskutočňovať akcie pre našich členov ale aj pre verejnosť, dotiahnuť veci z oblasti bezpečnosti a materiálneho zabezpečenia, venovať osobitnú pozornosť vzdelávaniu našich dobrovoľníkov.

Samozrejme, každý cieľ niečo stojí, neraz aj peniaze. Vyškolenie jedného dobrovoľníka nás stojí napríklad 40 – 130€ (podľa typu kurzu). Preto Vám budeme veľmi vďační, keď nás podporíte aj finančne, napríklad prostredníctvom skvelej možnosti, akou je venovanie 2%(3%) dane z príjmov. Či už ste zamestnancom, živnostníkom alebo právnickou osobou… nižšie nájdete stručný návod ako na to.

Sme Vám vďační za akúkoľvek podporu a veríme, že o nás budete počuť len to dobré.

AKO NÁS PODPORIŤ 2%(3%)

som živnostník

som právnická osoba (firma)

Ak ste v roku 2021 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín, môžete poukázať až 3% z dane z príjmov. Ak ste tieto hodiny odpracovali dobrovoľnícky v rámci 53. zboru Gentiana Dolný Kubín a nemáte ešte o tom potvrdenie, potom neváhajte vyplniť tento formulár a my Vás budeme čím skôr kontaktovať.

v roku 2021 ste nás podporili

vďaka!