est.

1994

2.oddiel skautiek Farebné Pastelky

skautiek

Náš oddiel píše svoju históriu od roku 2013, dovtedy bolo totiž dievčat v našom kubínskom zbore ako šafránu. Za tých pár rokov sme sa rozrástli a aktuálne nás je 29 aktívnych skautiek.

Stretávame sa každý týždeň na družinovkách a niekoľkokrát do roka, najmä cez víkendy, vyrážame na výpravy. Máme rady dobrodružstvo, zdolávame spolu kopce a vrchy, túlame sa dolinami, učíme sa lesnej múdrosti a vážime si prírodu. Spoločne plníme výzvy zamerané na ekologickejší život či zlepšenie našej fyzickej zdatnosti. Snažíme sa však, aby sme rozvíjali aj naše sociálno, zmysel pre estetiku či duchovno, preto rady zájdeme do divadla či na dobrý koncert, učíme sa variť, tvoriť, spolupracovať a stávať sa lepšími.

Každá jedna z nás, od najmenšej včielky až po najstaršiu roverku, je jedinečnou a vzácnou súčasťou a spoločne sa snažíme prinášať radosť a krásu na tento svet.

naše družiny

Alžbeta Fedorová
vodkyňa oddielu
alzbeta.fedorova7@gmail.com

V našom oddieli je stále dosť miesta pre každé dievča, ktoré má chuť žiť s nami toto dobrodružstvo. Rady ho privítame medzi sebou, určite sa nebude nudiť.