1. oddiel na zborovom vrchu

V sobotu (20.1.2024) sme si my, chlapci z 1. oddielu skautov brata Pamajorána, spolu vyšľapali do nadmorskej výšky 1611 metrov – na Veľký Choč.

Vyštartovali sme z Valaskej Dubovej. Cestu sme si spríjemňovali spoločnými rozhovormi a teplým čajíkom, priam najdôležitejším prvkom výbavy. Na Strednej Poľane sme si nechali chvíľku na výdych a doplnenie síl. Odtiaľ sme šli nahor zimnou trasou. Čím vyššie sme šli, tým viac nás obklopovala nádherná panoráma okolitých vrchov. Na samotný vrchol nášho zborového kopca sme dorazili okolo obeda. Počasie vyšlo na jednotku, slnko jasne svietilo a nefúkal silný vietor. Chalani sa vyšantili v metrovom snehu a onedlho sa postavili na nástup. Štyrom našim členom boli slávnostne odovzdané vlčiacke a skautské šatky. Nasledovalo spoločné fotenie a… hybaj dolu! Nešli sme však pešo. Využili sme prinesené klzáky, s ktorými sme uháňali omnoho rýchlejšie. Výpravu sme zakončili vo Valaskej Dubovej. Dúfam, že sme si z tejto túry nedoniesli iba mokré ponožky, ale aj veľa cenných zážitkov.

Ďakujeme všetkým rodičom za to, že nám zverili svoje deti. Niektoré mamky dokonca absolvovali túto túru s nami. Určite nebola v tomto roku posledná.

Fotky z udalosti si môžete pozrieť tu: